Přesný online převodník věku koček

Ve světě domácích mazlíčků zaujímají kočky zvláštní místo. Mohou být milé a láskyplné a někdy i mystické bytosti, které žijí podle vlastních pravidel. Jedno však zůstává stejné: naši mručící přátelé stárnou mnohem rychleji než my. A abychom jim lépe porozuměli, byl vytvořen jedinečný a přesný převodník věku koček na lidský věk.

Proč potřebujete převodník kočičího věku?

Zdá se, jako by to bylo teprve včera, kdy vaše kotě poprvé překročilo práh domu, a dnes už na vás hledí z výšky svého šedivého věku, moudře vrní a možná vás odsuzuje za špatný výběr jídla. „Jak ten čas rychle letí,“ pomyslíte si. Ale jak poznáte, kolik je vašemu domácímu mazlíčkovi let v lidských termínech? V tom vám přijde na pomoc náš převodník.

Pomocí tohoto kouzelného nástroje můžete zjistit, že vaší dvouleté kočce je již jako 24 lidských let. To znamená, že už může mít klidně stálé zaměstnání a vlastní byt, pokud by ovšem byl člověkem.

A kdo ví, že v 11 kočičích letech je „Chlupáčovi“ už 60 lidských let? Možná by stálo za to poblahopřát mu k důchodu a uspořádat oslavu s pohoštěním v podobě jeho oblíbeného jídla a myších hraček. Nesmíme zapomenout na možnost (byť v téměř dokonalých podmínkách), že se dožije 20 let – to je neuvěřitelných 100 let.

Jak funguje náš převodník kočičího věku?

Je zvykem uvažovat „lidský“ věk kočky poměrem 1:7 – rok kočičího života se rovná sedmi lidským rokům (mimochodem, psí roky se mylně uvažují stejným poměrem. Přesný převodník psího a lidského věku je k dispozici na tomto odkazu). Další celosvětové výzkumy ukázaly méně lineární vztah věku:

  • První rok života kočky se rovná 15 lidským rokům.
  • Druhý rok života kočky se počítá jako dalších 9 lidských let.
  • Poté se každý další rok života kočky rovná 4 lidským rokům.

Vezmeme-li tedy kočku starou dva roky, její „lidský“ věk bude 15 (za první rok) + 9 (za druhý rok) = 24 let. U kočky ve věku tří let se přidají další 4 roky, což dává 28 lidských let – a tak dále.

Proč vůbec počítat lidský věk kočky?

Přesnou odpověď zde pravděpodobně nenajdete. Pro pobavení a přesnější pochopení toho, proč kočička tolik spí nebo proč se stala vážnější a zádumčivější. Věk ))

Se stejnou myšlenkou jsme vytvořili obrácenou kalkulačku-převodník lidského věku na kočičí roky. Zadejte svůj věk nebo jakýkoli jiný libovolný věk a rychle zjistěte, kolik by vám bylo, kdybyste byli kočkou.