Přesný online převodník psího věku

Přemýšleli jste často o tom, kolik je vašemu psovi let – a kolik by mu bylo v lidských letech? Má se za to, že psí věk je v porovnání s lidským 7:1 – vědci to však již dávno vyvrátili. Navíc až do 18 měsíců věku se pes stává plnohodnotným dospělým člověkem a v „pubertě“ se psi vyvíjejí mnohem rychleji než lidé – a to i s ohledem na poměr.

Proto jsme vytvořili přesný převodník psího věku na lidský, který zohledňuje nejen celé roky, ale i měsíce. K přepočtu je logicky zapotřebí věk psa (plné roky, měsíce) a velikost (podle standardů dospělého člověka). Výpočet vychází z mezinárodních studií a korekčních faktorů, ale nezohledňuje individuální vlastnosti plemene – pouze hmotnost dospělého psa.

Proč potřebuji znát věk svého psa?

Naši oblíbenci od malých až po velké rychle rostou – ovšem svým vlastním způsobem podle konečné velikosti. Pohlavní dospělosti dosahuje pes přibližně v 1 roce života, přičemž u malých plemen je to „lidově řečeno“ asi 12 let, u středních plemen 15 let, u velkých plemen již 18 let a u obřích plemen 21 let. Tento rozdíl se v průběhu času mírně vyrovnává, ale přesto je „zdroj“ života malých plemen znatelně vyšší než u plemen velkých. Kondiční mopslík ve věku 16 let je lidsky stařík 75-80 let a zlatý retrívr se dožije téměř 100 let.

Vše samozřejmě závisí na podmínkách psa: zdraví (včetně zdravé váhy pro dané plemeno), správné výživě, pravidelném pohybu a péči. Nezapomeňte, že nadváha vašemu mazlíčkovi nejen ztěžuje život, ale také zkracuje jeho životnost.

Nechte svého domácího mazlíčka žít s vámi tak dlouho, že to náš konvertor nebude schopen zvládnout!

Mimochodem, vytvořili jsme vlastní konvertor pro kočky.

Kolik je mi let podle psích standardů?

Pokud jste si někdy položili tuto otázku, znamená to, že jsme ne nadarmo vytvořili inverzní převodník pro přepočet lidských let na psí. Vzhledem k tomu, že se jedná spíše o teoretickou otázku, která v životě nenajde praktické uplatnění, jsou zde složité výpočty trochu zjednodušeny.